Pokaż wszystkie wpisy

Jak to jest być startupowym studentem?

Jak to jest być startupowym studentem?

PRZYBYLI, ZAŁOŻYLI, RRRUSZYLI

Żyjemy w cudownej erze, gdzie nawet najodważniejsze pomysły mogą zostać zrealizowane dzięki dostępnym technologiom, programom i inicjatywom. Dlatego, gdy zauważyliśmy problem, który wciąż czekał na rozwiązanie, zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do roboty. A nad jaką dziedziną pochyliliśmy swe głowy?
Nad sportem we Wrocławiu.

Wrocław jest rajem dla osób, które chcą się zmęczyć fizycznie, wyżyć i odreagować. Oferuje wszelkie możliwe sportowe rozrywki. Jest tylko jeden problem. Dostępność. Cały proces wyszukiwania i rezerwowania jest strasznie długi i żmudny. A my pomyśleliśmy sobie: co by było gdyby wszystkie możliwości sportowe były
w jednym miejscu? I być tylko parę kliknięć od wytęsknionych endorfin? Tak powstała idea RezerwujSport – booking.com dla obiektów sportowych. Po przeprowadzeniu rozpoznania na rynku i wielu rozmowach, zapadła decyzja: robimy to! Prace nad stroną trwały rok w burzy mózgów, pomysłów i wielu porad.

I tak, 11 maja 2017 roku ruszyliśmy! Nasz główny team liczy teraz pięć osób i każda wyciska z siebie siódme poty, żeby nasz portal był jak najlepszy i żeby dotarł do jak największej liczby osób. Prowadzimy bloga
i współpracujemy ze specjalistami od zdrowia, dietetyki i aktywności, żeby być też źródłem pożytecznych informacji. Marzy nam się stworzenie społeczności ludzi, którzy tak jak my kochają sport, nie tylko wyczynowo, ale i rekreacyjnie. Chcemy ułatwić pewne procesy, żebyśmy wszyscy mieli więcej czasu do wykorzystania dla siebie.

BYĆ STARTUPOWCEM, STARTUPOWCEM BYĆ

A jak to jest być startupowcem? Praca nad własnym projektem jest bardzo absorbująca, ale nic nie daje takiej satysfakcji. Wiedza nabyta na studiach za granicą i na UE, praktyki i praca w Danii i w Nowej Zelandii dały nam świetną podstawę, na której budujemy swoje dalsze doświadczenie. Mamy kilka rad, które podsumowują nasze dotychczasowe doświadczenia:

1. Nie czekajcie do końca studiów z rozpoczęciem kariery!

Czy to własny biznes, czy praca w biurze, zacznijcie jak najwcześniej. Uniwersytet Ekonomiczny bardzo wspierał rozwój naszego projektu i zachęcał do prowadzenia własnego biznesu. Z naszego doświadczenia – da się to połączyć i ogarnąć. Nie mówiąc o tym, że możecie przeanalizować swój pomysł wzdłuż i wszerz na zajęciach pod okiem specjalistów z uczelni.

2. Korzystajcie z pomocy i wiedzy innych!

Szukajcie konkursów i programów akceleracyjnych, bo to świetna trampolina do świata biznesu i środowiska mądrych głów, które bardzo chcą wam pomóc. My wzięliśmy udział w międzynarodowym projekcie EU-XCEL
i dostaliśmy się do finału. Doświadczenie, wiedza i kontakty, które tam zdobyliśmy są bezcenne.

3. Networking, networking – wspomnieliśmy networking?

Nie tylko na uczelni, ale i na konferencjach, wykładach i wydarzeniach organizowanych specjalnie dla startupowców. Sam Wrocław i UE bardzo aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorstw i organizuje mnóstwo imprez, w których warto brać udział.

A na miłe zakończenie – zapraszamy do nas 

Ciągle się rozwijamy i mimo, że mamy jeszcze wiele przed sobą, nie możemy się doczekać tego, co będzie dalej. Lubimy i chętnie współpracujemy z aktywnymi, kreatywnymi osobami i ciągle szukamy nowych ludzi do naszego zespołu. Chcecie być częścią naszego teamu to zapraszamy!

Śledźcie nas na Facebook’u, by wypatrywać akcji sportowych i zniżek na rezerwacje!

start up Wrocław

Niech Sport będzie z Wami!

Bądź zawsze na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wiadomości o nowych poradach oraz promocjach!

Podany adres e-mail został dodany do newslettera

Zapisz się