Pokaż wszystkie wpisy

RezerwujSport zwycięskie w finale konkursu Sport UP! 2018

RezerwujSport zwycięskie w finale konkursu Sport UP! 2018

Sport UP! 2018

 

25.01.2018r. Początek Kongresu Duchowo/Globalnie/Genialnie organizowany przez Szlachetną Paczkę.

W trakcie kongresu ma odbyć się finał konkursu Sport UP! 2018, podczas którego zostanie wyłoniony najlepszy sportowy startup w Polsce. RezerwujSport znalazło się w elitarnym gronie 9 finalistów, wybranych z ponad 40 zgłoszeń. Jest o co walczyć – pula nagród to 500 000 zł.

***

K: Do Krakowa RezerwujSport wyruszyło w dwuosobowej delegacji (Kamil Jakubczyk – absolwent UE we Wrocławiu i Michał Szymański – student AWF-u). Po kilku godzinach podróży trafiliśmy do Centrum Kongresowego ICE KRAKÓW. Budynek robi niesamowite wrażenie – ogromny obiekt, utrzymany w modernistycznym, minimalistycznym stylu.

 

Wnętrze Centrum Kongresowego ICE Kraków

Wnętrze Centrum Kongresowego ICE Kraków.

 

Na wejściu otrzymaliśmy opaski uprawniające do udziału w wydarzeniu oraz torbę z pamiątkami od sponsorów. Po krótkim rozeznaniu, udaliśmy się na prelekcje, w trakcie których mieliśmy okazję posłuchać min. Tomasza Bednarskiego, Karola Pilarskiego czy Marka Plawgo.

Wszystko to jednak było jednak jedynie wstępem, dla głównego celu naszej podróży, czyli 4-minutowego pitcha konkursowego (wystąpienia, którego celem jest prezentacja firmy).

O godzinie 15:30 spotkaliśmy się w holu z organizatorami i przedstawicielami pozostałych firm startujących w konkursie. Szybko nawiązaliśmy kontakt z przedstawicielem Shape Care (serdecznie pozdrawiamy!) i wspólnie próbowaliśmy przełamać narastającą tremę.

Po krótkim wyjaśnieniu zasad i przerwie, zostaliśmy zaprowadzeni do małego pomieszczenia w pobliżu sceny. Przedstawiciele firm mieli być wywoływani alfabetycznie. Z racji nazewnictwa – RezerwujSport, mieliśmy wyjść przedostatni. Atmosfera była gęsta.

 

Sport UP! 2018 RezerwujSport chwile przed prezentacja

Reprezentacja RezerwujSport na chwilę przed wyjściem na scenę

 

Pokój pustoszał, a stres narastał. Po kilkudziesięciu minutach, nadszedł czas na naszą prezentację. Napięcie było ogromne – z krótkiej rozmowy z dziewczynami pracującymi przy organizacji dowiedziałem się, że w szczytowym momencie na sali było prawie 500 osób. Nigdy wcześniej nie miałem okazji występować przed tak ogromną publiką. Zresztą sam rozmiar sali może onieśmielać.

 

Sport UP! 2018 RezerwujSport Sala Teatralna

Sala teatralna w ICE Kraków – arena zmagań w ramach Sport UP! 2018

 

Na szczęście dzięki ciężkiej pracy w trakcie przygotowań, prezentacja poszła dobrze. Stres udało się opanować w najważniejszym momencie.

Po zakończeniu sesji pitchów mieliśmy okazję porozmawiać z paroma osobami z widowni. Podobała im się nasza prezentacja – ale co najważniejsze – bardzo spodobało im się też nasze rozwiązanie. W zasadzie każda z osób z którą rozmawialiśmy, zderzyła się z problemem utrudnionych rezerwacji obiektów sportowych.

Po prezentacji zdecydowałem się wrócić do Wrocławia – przegrałem ze swoim stanem zdrowia, który od paru dni trzymał się już tylko na chęci zwycięstwa. Na krakowskim polu boju został tylko Michał.

***

M: Drugiego dnia emocje nie opadły, w głowie ciągle siedziała mi gala, podczas której miało odbyć się ogłoszenie wyników.

 

RezerwujSport Gala Szlachetnej Paczki

Michał miał okazję poznać fantastycznych ludzi w kuluarach

 

Wcześniej odbyło się jednak wiele ciekawych prelekcji między innymi w wydaniu Natalii Hatalskiej (Założycielka Infuture Hatalska Foresight Institute), Jakuba Turowskiego (Head of Public Policy, Facebook, Poland & Baltics), Piotra Marczuka (Dyrektora Polityki Korporacyjnej, Microsoft Polska) czy Krzysztofa Śpiewaka (Managera ds. CSR, Allegro i Członka Zarządu).

Na koniec Piotr Bułakowski z RMF FM zakończył kongres. Do finałowej gali pozostało trochę czasu – w sam raz na odpoczynek i przygotowanie.

Sala zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie niż ta dnia poprzedniego. Wg. oficjalnych informacji na stronie centrum ICE, może pomieścić nawet do 1915 osób. A wyglądała na pełną.

 

Sala na której odbywał się finał Gali Sport UP! 2018

Sala na której odbywał się finał Gali Szlachetnej Paczki i Sport UP! 2018

 

Podczas ogłaszania wyników nagrodą specjalną został nagrodzony startup ShapeCare, 3 miejsce trafiło do DreamFit. Emocje rosły. serce chciało wyskoczyć z piersi, drugie miejsce zdobyli NRGbox. Nie wiedziałem czego możemy się spodziewać.

***

K: Galę oglądałem w domu, przez relację live na Facebooku, dopalając się paracetamolem i zestawem boczek + czosnek (polecam). Po prezentacji byłem przekonany, że będzie dobrze, ale nie ukrywam, że w ostatniej chwili wkradł się element niepewności. Szczególnie, kiedy Panowie Kammel i Ibisz zaczęli na wizji wypisywać czeki – nie było wśród nich nazwy RezerwujSport.

***

M: Gdy usłyszałem: “Pierwsze miejsce otrzymuje RezerwujSport” niesamowicie się ucieszyłem. Uświadomiłem sobie, że sukces naszego zespołu stał się rzeczywistością. Podekscytowany ruszyłem odebrać nagrodę. Długo po zejściu ze sceny nie mogłem do siebie dojść.

***

Bardzo dziękujemy organizatorom, czyli Szlachetnej Paczce, Arskom Group, Hub:Raum, Runmageddon oraz Stowarzyszeniu Wiosna, za zaproszenie, fantastyczny konkurs oraz niesamowite wyróżnienie.

Gratulujemy również konkurencji, która zaprezentowała naprawdę świetne rozwiązania.

Nie możemy się doczekać przyszłorocznego kongresu, na pewno nas tam nie zabraknie.

Niech sport będzie z Wami! 😊

Pozdrawiamy,

Zespół RezerwujSport

Bądź zawsze na bieżąco!

Zapisz się do newslettera, otrzymuj wiadomości o nowych poradach oraz promocjach!

Podany adres e-mail został dodany do newslettera

Zapisz się