Szybka jazda gokartem to doskonały sposób, by wyszaleć się w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. Sprawdź, gdzie można pojeździć gokartem i zobacz, jaki jest średni koszt wynajmu gokarta na kilkanaście minut!

Jazda gokartem po specjalnie przygotowanym torze to gwarancja sporej dawki adrenaliny, która zapewni ogrom radości zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Sprawdź, gdzie można pojeździć na gokartach. Zobacz, jaki jest koszt kilkuminutowej lub kilkunastominutowej przejażdżki i przeczytaj, ile kosztuje wynajem całego toru na wyłączność!

Gdzie można pojeździć na gokartach? Polecane oferty torów kartingowych!

Tor gokartowy to jedyne bezpieczne miejsce, w którym można pojeździć się spalinowym lub elektrycznym gokartem. W zależności od lokalizacji na śmiałków mogą czekać zamknięte tory, zlokalizowane na parkingach podziemnych dużych galerii handlowych, albo w specjalnie przystosowanych do tego halach. Niektóre firmy zajmujące się kartingiem w sezonie wiosenno-letnim oferują możliwość ścigania się na asfaltowym, otwartym torze, zlokalizowanym na świeżym powietrzu, przy naturalnym oświetleniu. Na miłośników szybkiej jazdy oczekują gokarty spalinowe, a w przypadku niektórych torów także równie szybkie gokarty elektryczne, gotowe do rywalizacji z innymi kierowcami.

Ile kosztuje przejazd gokartem po torze? Cennik toru kartingowego!

W przypadku przejażdżek gokartami klienci mają do wyboru najróżniejsze formy korzystania z usługi. Najtańszą opcją jest wynajem pojazdu na określony, na przykład na 10 minut. Taki czas zwykle pozwala pokonać jedno lub dwa okrążenia toru. Zgodnie z cennikiem koszt takiej przejażdżki zaczyna się od około 50-60 złotych. Oczywiście czas przejazdów może być dowolnie dostosowywany do potrzeb i preferencji klientów, dzięki czemu jazda może potrwać nawet 30 minut czy godzinę. W takiej sytuacji koszty rosną i mogą wynieść nawet kilkaset złotych. To doskonała propozycja dla osób, które chcą sprawdzić swoich sił w gokarcie, szczególnie jeżeli stawiają pierwsze kroki w tego typu pojeździe. Inną możliwością jest wynajem toru wraz z gokartami na wyłączność. Takie rozwiązanie skierowane jest przede wszystkim do grup zorganizowanych, na przykład dla firm, które planują zorganizować integrację. Taka opcja może zainteresować także większe rodziny czy grupy przyjaciół. Niestety wynajem toru, gdzie można pojeździć na gokartach, na wyłączność wiąże się z dużo wyższymi kosztami, sięgającymi nawet 2000 złotych za pół godziny użytkowania. 

Spalinowe gokarty dla dzieci i dla dorosłych – dla kogo jest ta rozrywka?

Jazda gokartem to ogromna dawka przyjemności, którą docenią zarówno dzieci, jak i dorośli. Większość torów umożliwia korzystanie z gokartów dzieciom w wieku co najmniej 8 lat albo tym, które posiadają nie mniej niż 1,4 m wzrostu. Porcja adrenaliny może być ciekawym pomysłem na rodzinne spędzenie popołudnia, które z pewnością dostarczy dzieciom masy frajdy i pozytywnych wspomnień. Jednocześnie warto wspomnieć, że nowe gokarty zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, a kierowcy obowiązkowo muszą nosić kaski i kominiarki, dlatego dzieci nie ucierpią nawet w przypadku kolizji z innymi uczestnikami poruszającymi się po pętli toru. Obecnie tory kartingowe cieszą się dużym zainteresowaniem podczas imprez firmowych. Każdy pracownik zasiada za kierownicą osobnego gokarta, a pokonywanie okrążeń toru na czas to doskonały sposób na integrację. Karting to również dobra propozycja dla osób, które organizują wieczór kawalerski. Jak wiadomo, tego typu imprezy zwykle powinny dostarczać adrenaliny i niezapomnianych przeżyć. Rywalizacja pomiędzy kierowcami i walka o przyczepność względem nawierzchni toru kartingowego z pewnością dostarczy zarówno jednego, jak i drugiego!

Jazda gokartem to propozycja prezentu na każdą okazję!

Jeżeli masz zamiar przygotować atrakcyjny prezent dla członka rodziny lub osoby z grona przyjaciół, ciekawą propozycją może być wyjście na gokarty. Taka propozycja z pewnością ucieszy miłośników sportowych samochodów i szybkiej jazdy, którzy będą mogli wcielić się w rolę kierowców wyścigowych, ścigając się na specjalnie przygotowanych torach. Większość firm zajmujących się kartingiem oferuje specjalne vouchery prezentowe. Taki upominek wręczony bliskiej osobie pozwala wybrać się na przejażdżkę gokartem w dowolnie wybranym terminie, bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek opłat. Ciekawą propozycją, zamiast zakupu vouchera może być spontaniczne wyjście na tor kartingowy. Takie rozwiązanie dostarczy jeszcze więcej emocji. Warto przy tym wspomnieć, że poruszające się po arenie gokarty są zabezpieczone specjalnymi, bezpiecznymi bandami, dzięki czemu podczas jazdy nie musimy obawiać się jakichkolwiek zagrożeń.

Gdzie można pojeździć na gokartach?

Tor kartingowy, czyli miejsce, w którym znajdują się gokarty, oferuje przestrzeń do bezpiecznej jazdy i rywalizacji pomiędzy kierowcami. Ograniczona przyczepność, liczne zakręty, sportowy fotel i spora dawka mocy dostępnej pod pedałem gazu sprawiają, że gokarty dostarczają emocji i pozwalają wyszaleć się w kontrolowanych warunkach. Taka atrakcja to propozycja umożliwiająca przyjemne spędzenie popołudnia albo weekendu. Przejazdy gokartami nie są nadmiernie drogie. W przypadku kilku czy kilkunastominutowych przejażdżek ceny wahają się zwykle od 50 do 200 zł za osobę. Z tego względu warto dostarczyć sobie nieco emocji i wybrać się w miejsce, gdzie można pojeździć na gokartach. Takie rozwiązanie pozwala wyszaleć się o wiele bezpieczniej, niż miałoby to miejsce podczas jazdy samochodem po drogach publicznych.

Marek (15)

Marek od zawsze był związany ze sportem – od młodzieńczych lat trenował wszelkie sporty, by później stać się certyfikowanym trenerem. Marek posiada nie tylko głęboką wiedzę teoretyczną, ale i bogate doświadczenie praktyczne, które chętnie dzieli
z czytelnikami. Jego artykuły są skarbnicą wiedzy o technikach, strategiach i mentalności zwycięzców, które z pewnością pomogą każdemu poprawić swoje wyniki.